آیت الله خاتمی: ما با دو جریان افراطی در شیعه و سنی مواجهیم / سردار نقدی: داعش پیاده نظام آمریکا است، نباید این ماجرا را به جنگ مذهبی تبدیل کنیم

خانه / مطالب و رویدادها / آیت الله خاتمی: ما با دو جریان افراطی در شیعه و سنی مواجهیم / سردار نقدی: داعش پیاده نظام آمریکا است، نباید این ماجرا را به جنگ مذهبی تبدیل کنیم

دومین همایش خانوادگی مداحان عصر دیروز با حضور خانواده مداحان و ذاکران اهلبیت و سخنرانی آیت الله خاتمی و سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در حسینیه شهدای بسیج برگزار شد. در این مراسم حاج علی مشکینی و حاج مرتضی طاهری مداحی کردند و حاج یدالله بهتاش به بیان نکات اخلاقی پرداخت …

آیت الله سید احمد خاتمی در این همایش با بیان اینکه امروز با دو جریان تکفیری مواجه هستیم افزود: یک جریان که امروز مدعی تشکیل دولت اسلامی در عراق و شام هستند و اعلام کرده اند که اگر پیروز شویم در بزرگترین میدان شام مجسمه یزید را می سازیم و در دستش سر بریده اباعبدالله(ع) را قرار می دهیم. از همان ابتدای ورودشان به شهر موصل همه مردم عادی که شیعه هم نیستند را به رگبار بستند.

درمانگاه نیروهای تکفیری در اسراییل است و عربستان حامی مالی آنهاست و رژیم سعودی عراق را تهدید کرد که اگر به استان الانبار وارد شوید ما هم وارد می شویم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در طرف دیگر افراطی های شیعه قرار دارند افزود: این جریان افراطی که 14 شبکه ماهواره ای دارند، در حالی که قرن هاست شیعه و سنی در کنار هم برادرانه زندگی می کنند، نام هفته وحدت را تغییر داده اند و بدعتی به نام دهه برائت درست کرده اند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: آنها در حالی که به صراحت رهبر دیروز و امروز انقلاب و مراجه عظام را هتک حرمت می کنند برای اینکه خود را ولایتی نشان دهند در ایام ماه محرم به هیئت ها کمک می کنند، به هیئتی ها و مداحان ولایی هشدار می دهم مراقب این جریان ها باشند.

سردار محمدرضا نقدی نیز در این همایش خانواده اظهار کرد: این روزها همه همت دشمن این است که جنگ با کفر و استکبار و صهیونیست را به جنگ مذهبی در داخل دنیای اسلام تبدیل کند.

ده ها شبکه ماهواره ای راه اندازی کرده اند که روز و شب به ارزش ها و مقدسات شیعه اهانت و تعدی می کند. و ده ها شبکه تلویزیونی دیگر هم در راستای اهانت به مقدسات اهل سنت به کار گرفته اند. شدید ترین عبارات و الفاظ را برای تحریک مذاهب شیعه علیه یکدیگر به کار می برند.

مسئول سازمان بسیج مستضعفین افزود: کافی است به نشانی این شبکه ها دقت کنیم. آیا محل این شبکه های به اصطلاح شیعه در کشور شیعه است؟ آیا آن شبکه های به اصطلاح سنی در کشورهای اهل تسنن واقعند؟ اکثر این شبکه ها از یک جا آب می خورند و تنها چند خیابان با هم فاصله دارند.

وی تاکید کرد: اینها را راه انداخته اند تا سر سلاح های مسلمانان را که به سمت صهیونیسم و اسراییل نشانه رفته است را به سمت خودشان برگردانند.

سردار نقدی تصریح کرد: داعش همان حزب بعث عراق است و که توسط آمریکا ساماندهی و حمایت مالی و تسلیحاتی و اطلاعاتی کرده است و با تبانی با برخی بعثی های بازمانده در ارتش عراق این هجمه علیه عراق را ایجاد کرده است و از اعلام این مطل هم واهمه دارد.

نقدی با اشاره به اینکه داعش پیاده نظام ارتش آمریکا است و باید حواس مان باشد این ماجرا را به جنگ مذهبی تبدیل نکنیم، گفت: شهید مطهری 40 سال پیش فرمود والله شمر همین صهیونیست ها و آمریکایی ها هستند و این ترور ها و شقاوت ها به اسم دفاع از اهل سنت است درحالی که آنها اهل سنت را هم سر می برند.

وی با اشاره به سیل سنگین هجمه های فرهنگی افزود: آنها وقتی فهمیدند نمی توانند از راه نظامی بر ما برتری پیدا کنند و وحدت ملت ایران را دیدند دو چیز را نشانه گرفتند. اول ایمان مردم را هدف قرار دادند. آن صلابتی که شهید فهمیده و بهنام محمدی و همت و باکری می سازد آن صلابت از ایمان است و اگر ایمان مردم را بگیرند دیگر کسی در مقابل حمله نظامی آنها مقاومت نمی کند.

نقدی در پایان اضافه کرد: دشمنان در ظرف 6 سال 160 کانال با برنامه های متنوع با هدف تخریب ایمان و اخلاق و معنویت ایجاد کرده اند و کانون خانواده ها را هدف قرار داده اند اما ما باید با تقویت ایمان مردم از طریق هیئت ها و مجالس اهلبیت(ع) با این جریانات مقابله کنیم.

در پایان این مراسم محمد فراهانی مسئول سازمان بسیج مداحان و رییس کانون ادبی و مذهبی یاس کبود در سخنان کوتاهی ضمن تشریح اهداف برگزاری این همایش بر لزوم ارتباط با خانواده مداحان و ذاکران اهلبیت(ع) و بهره گیری از توانایی های آنها در مدیریت و پیشبرد اهداف جلسات اهلبیت(ع) تاکید کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *