حمله تروریستی به کاروان زائران مرقد امام(ره)، ۲۳ کشته بر جای گذاشت

خانه / مطالب و رویدادها / حمله تروریستی به کاروان زائران مرقد امام(ره)، ۲۳ کشته بر جای گذاشت

دقایقی پیش، هتل محل استقرار کاروان زائران پاکستانی مرقد رهبر کبیر انقلاب در استان بلوچستان، هدف حمله تروریست‌ها قرار گرفت و منابع خبری از شهادت چندین و چند زائر  این کاروان می‌گویند.

دقایقی پیش، چهار انفجار در محل هتل‌های اقامتی زائران پاکستانی مرقد امام (ره) در شهر تفتان استان بلوچستان پاکستان رخ داد که طی آن چند تن از اعضای این کاروان جان باختند. چهار هتل هاشمی‌، مرتضی، حفیض و بنگالی محل وقوع این حادثه بوده و تروریست‌ها پس از انفجار ‌روی زائران آتش گشودند.

حمله تروریستی به کاروان زائران مرقد امام(ره)
بنا بر این گزارش، هنوز خبر‌ دقیقی از شمار کشته‌شد‌های این حمله تروریستی در دست‌ نیست. در حالی که منابع پاکستانی، از کشته شدن دست‌کم سه تن‌ در این عملیات خبر می‌دهند، برخی رسانه‌های داخلی، شمار کشته‌شده‌ها را تا ۳۶ تن هم برآورد کرده‌اند.
با این حال، لحظاتی پیش، خبرگزاری فرانسه به نقل از اکبر دورانی، مسئول امور داخلی استان بلوچستان، شمار کشته‌ها را تا کنون ۲۳ تن اعلام کرد.
ناگفته نماند، با توجه به وخیم بودن حال برخی از مجروحان این حادثه، امکان افزایش‌ کشته‌های این عملیات تروریستی وجود دارد.
بنا به گزارش رسانه‌ها محلی، در یکی از این حمله‌های تروریستی، مردان مسلح ناشناسی، سرنشینان یک اتوبوس را که در نزدیکی محله چاگی پارک شده بود، پانزده دقیقه زیر رگبار گلوله گرفتند. تروریست‌ها همچنین با پرتاب نارنجک به درون این اتوبوس، موجب کشته و زخمی شدن شماری از این زائران شدند.
گفتنی است، چهارشنبه گذشته، مرقد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، میعادگاه هزاران هزار دلداده ایشان بود که از سرتاسر دنیا خود را به تهران رسانده بودند و اکنون کاروان زائران پاکستانی که پس از مراسم سالگرد، قصد بازگشت به کشورشان را داشتند در مسیر بازگشت هدف حمله تروریستی گروه‌های ناشناس قرار گرفتند.
این عملیات تروریستی در حالی صورت می‌گیرد که ساعتی پیش، فرودگاه کراچی نیز هدف یک غملیات تروریستی قرار گرفت که تا کنون منابع خبری پاکستانی از کشته شدن سه تن در این عملیات خبر می‌دهند.
اعضای این کاروان‌ها‌ عموما از طایفه هزاره‌های پاکستان و از شیعیان این کشور به شمار می‌روند و در سال‌های گذشته، حمله‌های تروریستی اینچنینی بسیاری علیه آن‌ها صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *