تاکید امام خمینی رحمة الله علیه بر تلاش برای خودکفایی کشور

خانه / پیشنهاد ویژه / تاکید امام خمینی رحمة الله علیه بر تلاش برای خودکفایی کشور

حضرت امام خمینی رحمة الله علیه در ۱۱ آبان سال ۱۳۵۸ در جمع گروهی از زندانیان سیاسی رژیم گذشته، بیاناتی را ایراد کردند و تاکید ویژه ای به تلاش کشور برا ی خود کفایی داشتند که در صفحه منتسب به امام خامنه ای با انتشار قسمتی از بیانات امام خمینی رحمة الله علیه به روز رسانی شد.

حضرت امام خمینی رحمة الله علیه در ۱۱ آبان سال ۱۳۵۸ در جمع گروهی از زندانیان سیاسی رژیم گذشته، بیاناتی را ایراد کردند و تاکید ویژه ای به تلاش کشور برا ی خود کفایی داشتند.

در همین زمینه صفحه اینستاگرام منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه ای به باز نشر بخشی از سخنان امام خمینی رحمة الله علیه درباره استقلال مملکت در این سخنرانی پرداخت.

این صفحه نوشت:“امام میراث فرهنگی نیست. امام خمینی رحمة الله علیه: اگر یک مملکتی بخواهد مستقل باشد، اول شرط این است که احتیاج نداشته باشد به غیر، اگر احتیاج داشت که نمی‌تواند مستقل باشد. احتیاج، خودش یک بستگی [سیاسی]است.

اگر یک روزی آن کسی که ما به او محتاج فرض کنید باشیم، یک روزی جلویش را بگیرد، خوب ما باید تسلیمش بشویم. ما باید کاری بکنیم که مستقل بشویم. کاری بکنیم که محتاج نباشیم؛ این هم به این است که دانشگاهی بنایش را بر این بگذارد که در دانشگاه خودش کاری بکند که آن مقداری که مملکت خودش محتاج [است]بتواند آن مقدار را درست بکند. ۱۱ آبان ۱۳۵۸”

به کانال هیات رزمندگان اسلام بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *