وضعیت دردآور یک مادر شهید + تصاویر

خانه / انقلاب و دفاع مقدس / وضعیت دردآور یک مادر شهید + تصاویر

چند روز پیش به منزل این مادر سری زدیم تا از آخرین حال و روز آن ها با خبر شویم. ادامه روایت را از نگاه قاب دوربینمان دنبال کنید…

وضعیت رقت بار خانواده شهید جمال همتی سقزی را یکی از بسیجیان باقر شهر (از توابع شهرری) اطلاع داد و در پی آن خبرنگار خبرگزاری فارس از منزل مادر این شهید، فیلمی تهیه کرد و بر روی خروجی این خبرگزاری قرار داد.

به دنبال انتشار این فیلم، مدیر بنیاد شهید شهرری طی تماسی اظهار داشت که تا دو هفته دیگر به این وضعیت رسیدگی کرده و خانه ای را برای زندگی آن ها به رهن بنیاد شهید درخواهد آورد.
این جریان به بهمن ماه سال گذشته (92) برمی گشت و امروز بعد از گذشت 4 ماه هنوز مادر شهید همتی سقزی و دو برادرش که جانباز اعصاب و روانند در همان وضعیت دردآور زندگی می کنند.
چند روز پیش به منزل این مادر سری زدیم تا از آخرین حال و روز آن ها با خبر شویم. ادامه روایت را از نگاه قاب دوربینمان دنبال کنید…

مادر شهید همتی
در محله پاسداران باقر شهر، درب سمت راست، بیغوله خانواده همتی است و درب سمت چپ، کارگاهی است که بوی نامطبوع چسب آن، تنفس هر آدمیزادی را مختل می کند

مادر شهید همتی
مادر شهید همتی که از دو پا فلج شده، صبح تا شب روی بسترش نشسته است…مادر شهید همتی
ابراهیم، یکی از فرزندان خانواده و جانباز اعصاب و روان است و جز برخی اوقات برای خرید، از خانه بیرون نمی رود

مادر شهید همتی
برای اطمینان مسئولان محترم(!) کارت بنیاد شهید خانم جمشیدی ثابت را هم آوردیم تا مانع هرگونه شک و شبهه ای شویم

مادر شهید همتی
تصویر پشت کارت بنیاد شهید

مادر شهید همتی
یکی از اتاق های خانه مادر شهید همتی و همه وسایل آن!

مادر شهید همتی
حیات چند متری و آشپزحانه ای که شدت بوی نامطبوع چسب و عفونت ما را از رفتن به آنجا بازداشت

آنچه دیدید، وضع ظاهری مادری است که حالا با دو پسر جانبازش، روزهای سختی را سپری می کند و به گفته خودش شبهای زیادی سر گرسنه به بالین می گذارد و محتاج نان شب است.

خواندن این چند سطر و دیدن عکس ها کافی است تا مسئولان محترم بنیاد شهید شهرری دست به کار شوند تا همه کمک های دریافت شده این خانواده ایثارگر را لیست کنند و در اسرع وقت به همراه جوابیه ای غرا و کوبنده برای مشرق بفرستند اما پیشنهاد می کنیم این کار را پس از خواندن این چند سطر انجام دهند.
مسئول محترم بنیاد شهید/ برادر عزیزم / خواهر ارجمندم!
فقط این نکته را یادآوری می کنیم؛ همانگونه که اداره حقوقی آن نهاد، در پی احقاق حقوق خود در زمینه املاک، مستغلات و دارایی ها است، وظیفه دارد که از شأن شهید و شهادت در سطح جامعه حفاظت کند و حقوق ایثار را در میان مردم، ایفاد کند. اگر واقعا قول شما نسبت به تهیه منزل مناسب برای این خانواده با سه ایثارگر انجام شده و اگر بنیاد شهید به همه تعهدات خود در قبال این عزیزان عمل کرده، همچنین موظف است که آن ها را به هر نحو ممکن حتی با توسل به اهرم های فشار، از این وضعیت رقت بار خارج کند.

پی نوشت:
در صورت بی توجهی مسئولان، فیلم ناله های جانسوز سرکار خانم «سیده کشور جمشیدی ثابت» مادر شهید همتی نیز به زودی در مشرق منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *