هیأت ها باید حقیقت غریب انقلاب را با بیانی زیبا به جامعه منتقل کنند

خانه / مطالب و رویدادها / مصاحبه و گفتگو / هیأت ها باید حقیقت غریب انقلاب را با بیانی زیبا به جامعه منتقل کنند

این زیبایی و دلنشینی که در متن پیام انقلاب وجود دارد را به مردم انقلاب منتقل کنند. متن پیام انقلاب آنقدر زیبا هست که نیاز به بزک و آرایش غلیظ ندارد اما زیبایی آن گاهی منتقل نمی‌شود. جامعه امروز نیازمند این انعکاس‌ها و بهره‌برداری ارزش‌های آن از میان‌ پرتوهای زیبای آن است.

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در حاشیه بیست و سومین همایش مدیران و مسئولان هیئت رزمندگان اسلام در مشهد مقدس پیرامون نقش آفرینی هیئات مذهبی در انقلاب اسلامی با عقیق گفت وگو کرد.

-به نظرشما جریان هیئت‌ها در برهه‌های حساس انقلاب اسلامی مثل انتخابات چه نقشی را ایفا می‌کنند؟

وظیفه هیئت‌ها در قبال عموم مردم جامعه، روشنگری است تا مردم حقیقت غریب انقلاب را دقیق درک کنند. وظیفه هیئت‌ها علاوه بر روشنگری، بیان زیبای حقایق انقلاب است. این زیبایی و دلنشینی که در متن پیام انقلاب وجود دارد را به مردم انقلاب منتقل کنند. متن پیام انقلاب آنقدر زیبا هست که نیاز به بزک و آرایش غلیظ ندارد اما زیبایی آن گاهی منتقل نمی‌شود. جامعه امروز نیازمند این انعکاس‌ها و بهره‌برداری ارزش‌های آن از میان‌ پرتوهای زیبای آن است. توصیه من این است که در این انتخابات با یک ادبیات عقلایی روشنگری کنید تا مردم راه را به صورت عقلایی تشخیص دهند.

چقدر مداحان و سخنرانان در ترویج روحیه انقلابی جامعه تلاش کردند؛ به نظر شما تا چه اندازه در این راستا موفق عمل کرده‌اند؟

سخنرانان و ذاکران اهل‌بیت خیلی در جهت تبیین مبانی انقلاب خدمت کردند. همان طوری که حضرت امام(ره) فرمودند:«۱۴۰۰ سال است این روضه‌ها و منبرها اسلام را حفظ کرده‌اند که الان شده این اسلام انقلابی» این انقلاب نتیجه همین مجاهدت هاست ولی هنوز خیلی جا دارد بهتر و بیشتر عمل کنیم تا روزی شاهد رقم خوردن کارنامه‌ای درخشان باشیم.

پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام

لینک کوتاه :
http://eheyat.com/?p=222613

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *